مهرپویا مشاور و مدرس فروش و بازاریابی در مازندران

مشاور و مدرس کسب و کار فروش و بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ در مازندران بابل آمل ساری

مهرپویا مشاور و مدرس فروش و بازاریابی در مازندران

مشاور و مدرس کسب و کار فروش و بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ در مازندران بابل آمل ساری

21 تکنیک جدید دیجیتال مارکتینگ

جمعه, ۳ خرداد ۱۳۹۸، ۰۲:۰۳ ب.ظ

ما در این مقاله می خواهیم ۲۱ تکنیک قابل اجراء در سئو را به شما آموزش دهیم که می تواند ترافیک سایت شما را به نحو قابل ملاحظه ای بالا ببرد. خبر خوب این است که این تکنیک ها در سال ۲۰۱۹ به خوبی جواب گو هستند.بیشتر از این وقت شما را هدر نمی دهیم و مستقیما به سراغ بازگو کردن تکنیک ها برای شما کاربران عزیز می رویم.


۱. سایت خود را برای RankBrain گوگل بهینه سازی کنید

چند وقت پیش گوگل اعلام کرد که الگوریتم RankBrain خود را به روز رسانی کرد، که این به روز رسانی قواعد بازی را تغییر داد.RankBrain اولین الگوریتم یادگیری ماشین گوگل است. که با بیانی دیگر این الگوریتم نحوه ی تعامل شما را با دیگر نتایج در صفحه ی اول اندازه گیری می کند.

کار کرد آن بصورت تئوری نسبتا ساده و جالب است. RankBrain به این صورت است کاربر کلمه کلیدی را در کادر جستجو تایپ می کند، RankBrain آن را به کانسپت هایی تبدیل می کند و پس از آن این این کانسپت ها نتایجی را به کاربر نشان می دهد. تا اینجای کار همه مراحل قابل پیش بینی بود نکته جالب این است که گوگل تشخیص می دهد که کاربر از این نتیجه نمایش داده شده راضی بوده است یا نه. در صورتی که کاربر از نتیجه نمایش داده شده رضایت داشته باشد به رنک آن اضافه می کند در غیر این صورت از رنک آن کم می کند.
حالا می بینید که هر چه کاربران از شما راضی تر باشند گوگل نیز از شما راضی خواهد بود.

البته این را بگویم فاکتور رنک گیری مانند بک لینک، کلمه کلیدی و غیره که در گذشته وجود داشت هنوز هم بخشی از روش های رنک گیری از گوگل هستند. اما RankBrain یکی از ۳ روش اصلی رنک گیری در گوگل است(دو روش دیگر لینک و محتوا هستند).

حال سوال اصلی این است که چگونه سایت خود را برای RankBrain بهینه سازی کنیم؟ برای انجام این کار دو راه ساده داریم:

۱. افزایش نرخ کلیک ورودی(CTR) بصورت ارگانیک

RankBrain گوگل این است که ببیند کاربران زیادی بر روی محتوای سایت شما در صفحه نتایج کلیک می کنند. در این صورت شما را به مقام رتبه اولی نتایج می رساند.

یکی از راه های افزایش نرخ کلیک سایت اضافه کردن عدد به عنوان محتوا است. تحقیقات نشان می دهد که کاربران علاقه بیشتری به کلیک کردن بر روی عنوان هایی دارند که در عنوان عدد ها وجود دارد. شما با استفاده از این روش می توانید CTR خود را افزایش دهید.

۲. نرخ پرش سایت خود را بهبود بدهید.

منظور از بهبود کاهش میزان پرش در سایت است. نرخ پرش یا bounce rate به نرخی می گویند که کاربران وارد سایت شما می شوند اما بعد از ۳ ثانیه از سایت شما خاج می شوند چون احساس می کنند محتوایی که به دنبال آن هستند را در سایت شما پیدا نمی کنند.

تحقیقات نشان داده سایت هایی که نرخ پرش پایینی دارند در گوگل بهتر از سایر سایت هایی که نرخ پرش آن ها بالا است رنک می گیرند.

حال چگونه می توانیم نرخ پرش خود را بهبود ببخشیم؟ شما باید کاربر را در کمتر از ۵ ثانیه قانع کنید که سایت شما همان سایتی است که کاربران به دنبال آن می گردند. اولین قدم برای این کار این است که سایت شما باید سریع بارگذاری شود. بعد از UI یا رابط کاربری سایت شما باید مناسب باشد و کاربر با دیدن آن فکر نکند سایت شما سایتی به درد نخور یا قدیمی است، و در اخر شما باید در همان ابتدا کاربر را قانع کنید که جواب پرس و جوی خود را می تواند در سایت شما پیدا کند، که این کار به هنر تولید محتوای شما بستگی دارد. توصیه ما این است که از گزافه گویی بپرهیزید. مستقیما به اصل مطلب بروید، مطالب را با زبانی ساده توضیح دهید، از سلام و احوال پرسی با کاربران به شدت خود داری کنید(واقعا هیچ کاربری نمی خواهد که بیاید سلام و احوال پرسی شما را بخواند)، سعی نکنید که محتوا را بدون دلیل طولانی کنید، و نکته مهم دیگر این است که سعی کنید در همان ابتدای محتوا به کاربر بگوید که در ادامه چه محتوایی در انتظار آن ها است.

۲. در شبکه های اجتماعی به دنبال کلمات کلیدی باشید

به احتمال زیاد متوجه شده آید هر چند وقت یکبار محتوا و موضوعی در شبکه های اجتماعی تبدیل به ترند می شود، یا مردم به این موضوع علاقه نشان می دهند. مثلا شما می بینید که قرار است محصول جدید عرضه شود، مردم به خبری در باره سلبریتی ها علاقه نشان می دهند، یا هزاران موضوع دیگر. شما می توانید از روش برای برای سایت خود محتوای جدیدی را پیدا کنید.

نکته جالب این است که بعضی اوقات شما به سادگی می توانید محتوای خود را در بین پست های محتلف کاربران یا کانال ها پیدا کنید. همچنین شما می توانید از نظرات مختلف کاربران و واکنش آن ها به این موضوع در محتوای خود استفاده کنید.

۳. بروز رسانی، ارتقا و باز نشر محتوای قدیمی بر روی سایت

شما می توانید از برخی محتوای قدیمی سایت به نحو احسن استفاده کنید. همیشه لازم نیست که محتوای جدید برای سایت ایجاد کنید یا برای اینکه دوباره سعی کنید برای کلمه کلیدی تکراری رنک دریافت کنید. محتوای تکراری برای آن ایجاد کنید، بلکه بهتر است دستی بر روی محتوا هایی بکشید که در گوشه و کنار سایت شما در حال خاک خوردن هستند.

ربات های گوگل همیشه به دنبال محتوای جدید در سایت شما نیستند بلکه به محتوای قدیمی شما نیز نیم نگاهی دارند، در صورتی که متوجه تغییراتی مثبتی در آن ها باشند مطمئنا به آن ها رنک بهتری در صفحه ی نتایج خواهند داد.

پس بهتر است که دست به کار بشوید و در سایت خود به دنبال محتوایی بگردید که هنوز پتانسیل رنک گیری را دارند و البته باید تعداد جستجوی آن در موتور های جستجو به حد کافی بالا باشد چون به روز رسانی محتوایی که جستجویی و ورودی ندارند کار عاقلانه ای به نظر نمی رسد مگر اینکه واقعا مشکلی ازار دهنده ای داشته باشد.

بعد از پیدا کردن این دسته از محتوا شما می توانید به آن مطالب جدید اضافه کنید، محتوای به درد نخور آن را حذف کنید، همچنین توصیه می کنیم در صورت امکان تصاویر آن را نیز به روز رسانی کنید.

بهتر از بعد از انجام این کار و انتشار مجدد آن در سایت، شما می توانید آن را در شبکه های اجتماعی که دارید با کاربران خود به اشتراک بگذارید و به آن ها خبر بدهید که محتوای موجود در صفحه خود را به روز کرده اید.

۴. از تبلیغات ادوردز برای ایجاد عنوان و توضیحات بهتر استفاده کنید

البته متاسفانه این روش فعلا زیاد در ایران کاربرد ندارد چون بنظر می رسد که کاربران ایرانی نمی توانند از سرویس گوگل ادوردز استفاده کنند.

این روش به این صورت است که شما از عنوان و توضیحات متای تبلیغات موجود در SERP مربوط به کلمه کلیدی مورد نظر خود کپی می کنید و عنوان و توضیحات متقاعد کننده تری را برای محتوای خود انتخاب می کنید. این روش می توانست روش بسیار خوبی برای جذب کلیک کاربران باشد.

همان گونه که در بالا می بینید، سایت رقیب به سادگی به عنوان «بطری آب شیشه ای» کلمه ی «امن» را اضافه کرده است و در توضیحات آن نوشته است که این بطری اب بدون بیسفنول ای(BPA یک نوع ترکیب شیمیایی برای بطری های اب پلاستیکی) است که شما را در طی روز سیر آب نگه می دارد. این توضیحات مطمئنا نسبت به توضیحات متای نتیجه بالا، متقاعد کننده تر است.

۵. به دنبال لینک های شکسته در ویکی پدیا باشید

نکته: این روش کمی پیچیده و تخصصی است، در صورتی که مهارت زیادی ندارید خودتان را زیاد درگیر آن نکنید.

در ویکی پدیا زمانی که یک لینک از بین می رود، ادمین ها آن را سریعا حذف نمی کنند بلکه مدتی آن را نگه می دارند و یک نوشته در کنار آن اضافه می شود که به شما می گوید این لینک مرده است!(dead link)

دلیل وجود این نوشته ساده و جالب است، علت وجود dead link این است که به ویراستار بگوید این لینکی که به عنوان رفرنس درج شده کرده اید، از بین رفته است و فرصتی برای ویراستار ایجاد می کند که آن را اصلاح کند.

شما می توانید این نوع لینک ها را به این صورت پیدا کنید:

site:wikipedia.org [کلمه کلیدی مورد نظر] + “لینک مرده”

خوب حالا که به زور توانستیم یک نمونه مشابه را پیدا کنیم، چکار کنیم؟

شما باید این محتوا را در سایت خود باز سازی کنید و سپس به عنوان یک ویراستار وارد ویکی پدیا بشوید و آن را با سایت خود جایگزین کنید.

مطمئنا کمتر کسی از این روش استفاده می کند چون به دردسر آن بیشتر از مزیت آن است.

۶. بهترین کلمات کلیدی را از رقبای خود بدزید

برای پیدا کردن بهترین کلمه کلیدی برای محتوا شما دو راه بیشتر ندارید. بصورت تصادفی کلمه کلیدی ها را در یک ابزار امتحان کنید یا اینکه از رقیب های خود که در حال حاضر برای آن رنک کسب کرده اند الگو بگیرید.

هر دو روش، روش خوبی هستند اما روش دوم بسیار ساده تر است.

روش دوم به این صورت است که سایتی را که در حال حاضر به خوبی در گوگل رنک گرفته است را پیدا می کنید. سپس با مهندسی معکوس به اینکه چه کار هایی را انجام داده اند پی خواهید برد.

بعد از پیدا کردن سایت می توانید داده های کلمه کلیدی آن را در سایت هایی مانند SEMRush یا Spyfu استخراج کنید. سایت SEMRush باید در آن لاگین کنید و ۱۰ بار می توانید به صورت رایگان از سرویس آن ها استفاده کنید اما Spyfu نیازی به لاگین ندارد.

البته همیشه همه ی کلمه کلیدی های پیشنهادی برای سایت شما مناسب نیستند. بعضی کلمات کلیدی وجود دارند که مشتریان شما به دنبال آن نیستند یا شما نمی خواهید این سرویس ها را به کاربران خود عرضه کنید. دلیل دیگری که ممکن است شما نخواهید برای این کلمه کلیدی رنک دریافت کنید این است که در حال حاضر شما نمی توانید با آن رقابت کنید پس دلیلی ندارد که برای آن محتوایی تهیه کنید.

۷. بهینه سازی محتوا برای به اشتراک گذاری حداکثری

بیاید با این واقعیت رو در رو بشویم که بیشتر محتوای انلاین ارزش به اشتراک گذاری ندارند. بدون به اشتراک گذاری(خصوصا بک لینک) شما نمی توانید برای آن محتوا رنکی در گوگل کسب کنید.

برای به اشتراک گذاری بیشتر محتوا روش های زیر را در نظر بگیرید

در عنوان خود از اعداد استفاده کنید - عنوان هایی که حاوی اعداد هستند ۳۶٪ بیشتر کلیک دریافت می کنند
در عنوان خود از [برایکت] استفاده کنید - طبق آنالیزی که انجام شده است عنوان هایی که حاوی براکت هسند نرخ کلیک را ۳۶٪ افزایش می دهند.(البته بهتر است که بدون دلیل از آن استفاده نکنید)
از URL های کوتاه استفاده کنید - URL های کوتاه ۲.۵ برابر بیشتر توجه کاربران را به خود جلب می کنند!
از URL های توصیفی استفاده کنید - بر اساس تحقیق مایکروسافت نشان داده است URL هایی که محتوای خود را توصیف می کنند ۲۵٪ بیشتر از محتوایی که URL آن بصورت راندوم ایجاد شده است، کلیک دریافت می کنند.
از تصاویر رنگی مناسب برای محتوای خود استفاده کنید - زیراکس می گوید احتمال خواند محتوایی که تصاویر رنگی مناسب دارند ۸۰٪ بیشتر محتوای بدون تصویر است.
دکمه های به اشتراک گذاری را در قسمت های بالایی صفحه قرار بدهید - بر اساس گفته های گوگل محتوای بالایی صفحه ۶۳٪ بیشتر از محتوایی موجود در پایی صفحه دیده می شوند.
از جملات کوتاه استفاده کنید - بیشتر مردم ۲۸٪ از یک پست را می خوانند، پس بهتر است منظور خود را سریع به کاربر انتقال دهید. دکتر جان مورکس می گوید استفاده از جملات کوتاه ۵۸٪ خوانایی یک محتوا را بالا می برد.
با استفاده از تصاویر به محتوای خود اعتبار ببخشید - استفاده از تصاویر مناسب برای نوشته ها ۷۵٪ اعتبار آن ها را بهبود می بخشد.
متن خود را به نحوی ایجاد کنید که قابل بررسی باشد - مانند پاراگراف های کوتاه استفاده از زیر عنوان ها خوانایی یک مطلب را ۵۷٪ افزایش می دهد
محتوای کاربردی تهیه کنید - دکتر جان برگر می گوید مقالات کاربردی ۳۴٪ بیشتر خوانده می شوند.
از تصاویر حرفه ای استفاده کنید - بر اساس یک تحقیق موسسه ی بازار یابی محتوایی که از تصاویر تخصصی استفاده می کنند ۴۵٪ بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند.
احساسات خود را بروز دهید - در صورتی که شما بتوانید در محتوای خود احساسات خود را نشان دهید ۲۸.۶٪ بیشتر از دیگر محتوا ها دیده می شود.
از اینفوگرافی ها استفاده کنید - در صورتی که از اینفوگرافی استفاده شود، ۲.۳ برابر بیشتر به اشتراک گذاشته خواهد شد.
تصاویر اشتراک گذاری شما را افزایش می دهند - در صورتی که شما در محتوای خود از تصویر استفاده کنید امکان به اشتراک گذاری محتوای شما ۹۴٪ بیشتر خواهد شد.
تاثیر ذکر کردن(منشن کردن) - افراد تاثیر گذار را در محتوای خود ذکر کنید، این کار تاثیر مثبتی در به اشتراک گذاری بیشتر محتوای شما دارد.
از مردم بخواهید که محتوای شما را به اشتراک بگذارند - در صورتی که از کاربران خود در آخر محتوا بخواهید آن را به اشتراک بگذارند، احتمال به اشتراک گذاری محتوای شما ۴۲٪ افزایش پیدا می کند.
محتوای طولانی ایجاد کنید - دکتر جوناه برگر می گوید شانس به اشتراک گذاری محتوایی که بالای ۲۰۰۰ کلمه دارند ۵۲٪ بیشتر از سایر محتوا است.
همیشه تصویر برای محتوای خود تصویر شاخص در نظر بگیرید - در صورتی که برای محتوای خود تصویر شاخص در نظر بگیرید احتمال به اشتراک گذاشته شدن آن در شبکه های اجتماعی ۱۵۰٪ بیشتر می شود.
برای تگ سئو خود از گوگل اد وردز کمک بگیرید - تبلیغات موجود در گوگل اد وردز به این منظور ایجاد شده اند که بیشترین کلیک را جذب کنند. از گوگل اد وردز برای به حداکثر رساند ورودی خود از موتور های جستجو کمک بگیرید.
از هشتگ ها استفاده کنید - در صورتی که محتوای خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید حتما از هشتگ ها استفاده کنید با این کاراحتمال دیده شدن پست شما ۵۵٪ بیشتر خواهد شد.
پست های خود را در بازه زمانی ۸ صبح الی ۱۲ شب انتشار دهید - بیشتر انتشار پست در همه شبکه های اجماعی در این بازه اتفاق می افتد به این دلیل که بیشتر مردم در این بازه زمان فعالیت دارند.
به نظر می رسد توضیحات برای این قسمت کافی است و بهتر است به مرحله ی بعد برویم.

۸. به سایت های دارای اعتبار لینک بدهید

ما هر وقت راجب الگوریتم های گوگل حرف می زنیم یاد دو الگوریتم معروف Hummingbird و Penguin می افتیم و الگوریتم قدیمی و مشهور گوگل به نام Hilltop را کمتر کسی می شناسد بیشتر ما حت اسم ان را نشنیده ایم.

بر خلاف اینکه از زمان عرضه ی هیلتاپ بیش از ۱۰ سال می گذرد، هنوز هم نقش بزرگی را در سئوی امروزی دارد.

الگوریتم هیلتاپ اساسا یک نوع سئوی on-page است که به گوگل می گوید آیا این سایت یک مرکز(hub) اطلاعات است یا نه.

خوب گوگل چگونه می فهمد که آیا این صفحه مرکز اطلاعات است یا نه؟

ساده است: هاب ها با توجه به کیفیت و ربط لینک های خروجی صفحه تعیین می شود.

اگر در این باره فکر کنید این موضوع منطقی به نظر میرسد.

صفحه ای که شما به آن لینک می دهید عناوین صفحه ی شما را منعکس می کنند. و صفحه هایی که به سایت هایی دیگر لینک می دهند به این معنی است که تمایل دارند محتوایی با کیفیت بالاتری را نسبت به محتوای خود در اختیار کاربران قرار بدهند.

با بیانی دیگر صفحه هایی که به سایت های با کیفیت دیگر لینک می دهند در نگاه گوگل خودشان به عنوان مرکز محتوای مفید به حساب می آیند.

طی یک سری مطالعات اخیر نشان داده شده است که ارتباطی میان لینک های خروجی به سایت های مفید(معمولا سایت هایی که ۵ رنک بالای گوگل را دارند) و رنک گیری در گوگل وجود دارد.

به شما توصیه می کنیم که هر از گاهی در محتوای خود به سایت های دیگر لینک بدهید. این کار شما به گوگل حسن نیت شما را نشان می دهد و به گوگل می گوید سایت شما پتانسیل این را دارد که وارد الگوریتم هیلتاپ بشود.

گوگل به زبان ساده می گوید که همه چیز را همگان دانند!

۹. به لینک صفحه هایی که در صفحه ۲ و ۳ نتایج هستند ارزش لینک بفرستید

در صورتی که محتوای شما در صفحه ۲ یا ۳ گوگل باشد، با نتیجه ای که در صفحه ی ۶۲ است تفاوت چندانی ندارد. در فضای مجازی جوکی در این زمینه وجود دارد که می گوید اگر قصد داری چیزی را کسی پیدا نکند اونو به صفحه دوم گوگل ببر.

شما باید به این صفحه ها کمک کنید و بهینه سازی های لازم را برای آن ها انجام دهید که بتوانند برای خود جایگاهی در صفحه اول دست و پا کنند.

چگونگی انجام این کار جالب و ساده است، شما از صفحه های دارای اعتبار خود با استفاده از لینک دهی داخلی، به سوی آن ها ارزش و اعتبار سرازیر می کنید.

البته قبل از آن تمام روش هایی که می توانید محتوا را بهتر و بهینه تر کنید را انجام می دهید و پس از آن اقدام به لینک دهی داخلی می کنید.

شما برای پیدا کردن این صفحه های باید به کنسول جستجوی گوگل بروید و وارد قسمت Performance بشوید.

پس از آن بر روی «Average position» کلیک کنید. به این ترتیب شما رتبه بندی متوسط ​​برای هر کلمه کلیدی را مشاهده خواهید کرد.پس نتایج را بر اساس موقعیت «Position» مرتب کنید.بعد از آن به دنبال صفحه های باشید که میانگین موقعیت آن ها ببین ۱۱ الی ۳۰ است.

در صورتی که شما هنوز از این صفحه های کلیک دریافت می کنید، باید توجه ویژه ای به این صفحه ها داشته باشید چون مشخص است که ارز این را دارد که برای رنک گیری آن بیشتر تلاش کنید.

بعد از پیدا کردن این صفحات حجم جستجوی این صفحه ها وکلمه کلیدی ها را بررسی کنید و ببینید آیا ارزش این را دارد که برای رنک گیری بهتر آن تلاش کنید یا نه. مشخص است کلمه کلیدی که حجم جستجو نداشته باشد لازم نیست زیاد وقت خود را بروی آن ها بگذارید.

شما می توانید با استفاده از ابزار سایت Ahrefs حجم جستجوی مربوط به کلمه کلیدی را استخراج کنید.

قدم دوم: شناسایی صفحه های دارای اعتبار سایت.

شما باید صفحه های دارای اعتبار سایت خود را شناسایی کنید و به صفحه هایی که می خواهید لینک بدهید.

به این صورت بخشی از ارزش و اعتبار صفحه شما به صفحه ای که می خواهید بهتر رنک بگیرد سرازیر می شود.

سعی کنید از صفحه ی ای به آن لینک بدهید که ارتباط محتوای دارند و با استفاده از متن لنگر مناسب لینک دهی صورت بگیرد، برای گوگل ارزش بیشتری دارد.

۱۰ . با اضافه کردن این کلمه به ایمیل خود نرخ پاسخگویی خود را ۴۵٪ افزایش دهید

زمانی که یک نفر در اینباکس خود ایمیل جدید را می بیند ۲ سوال در ذهنش ایجاد می شود:

این فرد کیست؟ و چه می خواهند؟

هرچه سریعتر به این دو سوال در ایمیل خود جواب بدهید، نرخ پاسخگویی بالا تری خواهید داشت.

اما چگونه ما می توانی این کار را انجام دهید؟

این کار بسیار ساده است. با کلمه ی «زیرا» یا «چون». اما چگونه؟

شاید بار نکنید اما این نوع کلمات تاثیر بسیار شگفت انگیز و قدتمندی بر روی روانشناسی انسان دارند.

تحقیقاتی که دکتر الن لِنگر از دانشگاه هاروارد انجام داده است، در این تحقیق از یک سری افراد خواسته است از یک فرد غریبه در خواست کنند که به آن ها اجازه بدهد که بدون نوبت از چاپگر استفاده کنند.

طبق نتایج، در صورتی که شما با این جمله «آیا می توانم قبل از شما از چاپگر استفاده کنم؟» ۶۱٪‌ احتمال شنیدن جواب مثبت را از فرد غریبه دارید.

اما در صورتی که شما جمله ی«آیا می توانم قبل از شما از چاپگر استفاده کنم چون عجله دارم؟» ۸۹٪ جواب مثبت را از فرد غریبه دریافت کرده اند.

این یعنی ۴۵٪ افزایش!

دلیل این تفاوت چیست؟ مشخص شده است در صورتی استفاده شما از این گونه کلمات هرگونه در خواستی را می توانید عاقلانه تر و درست تر مطرح کنید.

در دنیایی که شما می خواهید کاربران به در خواست شما جواب بدهند این گونه در خواست ها بهتر و بیشتر جواب دریافت خواهند کرد.

11. نوشتن توضیحات کوتاه وبلاگ مانند برای توضیحات ویدیو های یوتیوب

همان گونه که می داند نتایج ویدیویی یکی از اصلی ترین نتایج در صفحه ی نتایج گوگل می باشند.

با توجه به اینکه گوگل صاحب یکی از بزرگترین سایت های به اشتراک گذاری ویدیو در جهان است، می خواهد کاربران را ترغیب کند که بیشتر و بیشتر از این سرویس استفاده کنند. بنظر نمی رسد اهمیت این موضوع به این زودی ها کاسته شود. پس شما می توانید از این موضوع به نفع خود استفاده کنید.

چون گوگل می خواهد عدالت را رعایت کند تنها نتایج مربوط به یوتیوب را نمایش نمی دهد به همین دلیل شما می توانید با توجه به فیلتر بودن یوتیوب در ایران از سایر سایت های به اشتراک گذاری ویدیو استفاده کنید.

بیشتر کاربران زمانی که یک ویدیو را آپلود می کنند به صورت تصادفی و بدون هیچ توجهی تعدادی کلمه را در زیر ویدیو رها می کنند. که کار بسیار اشتباهی می باشد.به این نکته توجه داشته باشید که گوگل فعلا نمی تواند ویدیو های شما را ببیند یا بشنود اما می تواند متنی که در زیر آن قرار گرفته است را بخواند.

اضافه کردن متن مناسب بالای ۲۰۰ کلمه برای ویدئو می تواند به شما در رنک گیری برای کلمه کلیدی مورد نظر کمک بسیار بزرگی بکند.

دیجیتال مارکتینگ

۱۲. محتوای خود را برای «سئوی معنایی» بهینه کنید

گوگل چند سال پیش یک الگوریتم جستجوی جدید را به نام مرغ مگس خوار یا Hummingbird عرضه کرد.

قبل از مرغ مگس خوار گوگل هر کلمه کلیدی کلیدی را بصورت منحصر به فرد در صفحه ی شما تحلیل می کرد. اما بعد از از این بروز رسانی گوگل می تواند عناوین شما را بفهمد و درک بکند. این قابلیت بیشتر با جستجوی معنایی یا Semantic Search شناخنه می شود.

سوال اصلی اینجاست که ما چگونه می توانید محتوای خود را برای جستجوی معنایی بهینه کنیم؟

در ابتدا همانگونه که می توانید صفحه ی خود را برای کلمه کلیدی مورد نظر خود بهینه کنید.

پس از این کار زیر عنوان هایی که با کلمه کلیدی شما ارتباط دارند را پوشش بدهید. به این صورت گوگل بصورت کامل عناونی موجود در سایت شما را درک می کند(نه صرفا کلمات کلیدی موجود در محتوای صفحه).

یکی از راه های هوشمندانه برای پیدا کردن کلمات مرتبط به کلمه کلیدی منتخب شما استفاده از جستجوی تصاویر گوگل است. شما می توانید کلمه کلیدی خود را در آن وارد کنید و گوگل به شما کلمات مشابه را پیشنهاد می کند.

راه ساده دیگر این است که نگاهی به قسمت Searches related to… بیاندازید

راه ساده دیگری که وجود دارد استفاده از سایت LSIGraph است. (LSI مخفف Latent Semantic Indexing است که معنی آن نمایه سازی یا ایندکس معنای نهفته است)

این سایت کلمات کلیدی LSI را برای کلمه کلیدی شما پیدا می کند و به شما زیر عناوین (و شرایط) مرتبط با کلمه کلیدی که شما آن را تایپ کرده آید را نشان می دهد.

شما با استفاده از این کلمه کلیدی های هم معنی می توانید محتوایی را تولید کنید که تعداد زیادی کلمه کلیدی مرتبط را پوشش می دهد.

۱۳. قراردادن کلمات کلیدی طولانی در تگ عنوان

داستان از این قرار است، شما در صورتی که تنها یک کلمه کلیدی را در تگ عنوان خود ذکر کنید، تعداد زیادی از ترافیک مربوط به موتور جستجو را از دست می دهید.

توجه داشته باشید که ما توصیه نمی کنیم‌‌ که تگ عنوان خود را بدون دلیل با کلمه کلیدی پر کنید. چون با این کار نه تنها رنکی کسب نمی کنید بلکه رنک هم از دست می دهید.

مقاله ای تحت عنوان «White Hat SEO Case Study: How To Get a #1 Ranking» توجه ما رو به خود جلب کرد.

هدف اصلی این مقاله کلمه کلیدی «سئوی کلاه سفید» بود. اما برای هدف قرار دادن کلمه کلیدی بیشتر و رقابت راحت با استفاده از کلمات کلیدی کم رقیب تر «مطالعه ی موردی یا Case Study»‌ را هم به عنوان خود اضافه کرد بود.

با این کار به سادگی توانسته بود رنک چهارم صفحه نتایج جستجو(SERP) را برای کلمه کلیدی مورد نظر خود یعنی سئوی کلاه سفید White Hat SEO کسب کند.

شما هم می توانید با استفاده ازکلمه کلید طولانی (Long Tail Keywords) راحت تر و بهتر برای چند کلمه کلیدی متفاوت رقابت کنید و برای هر کدام رنک بگیرید.

۱۴. از ویکی پدیا برای عناوین و کلمه کلیدی ایده بگیرید

در صورتی که می خواهید کلمه کلیدی را پیدا کنید که هنوز رقیب های شما از آن استفاده نکرده اند، ویکی پدیا جای بسیار مناسبی است.

استفاده از Keyword Planner گوگل راه مناسبی برای پیدا کردن حجم جستجوی ماهیانه است، اما برای ایجاد کلمه کلیدی جدید اصلا مناسب نیست.

دلیلی که استفاده از Keyword Planner گوگل برای پیدا کردن کلمه کلیدی جدید مناسب نیست این است که تنها کلمات کلیدی مشابه به کلمه کلیدی وارد شده ی شما را پیشنهاد می دهد.

برای مثال در صورتی که شما برای کاهش وزن «weight loss» را وارد کنید، تنها کلمات کلیدی بسیار مشابهی مانند کلمات زیر را به شما پیشنهاد می دهد.

در صورتی که شما می خواهید کلمه کلیدی مرتبط و جدید را برای محتوا های خود پیدا کنید به ماشین ها احتیاج ندارید بلکه به یک ذهن انسانی احتیاج دارید.

همه می دانیم دو ذهن بهتر از یک ذهن است، حالا فکر کنید هزاران ذهن چه داده ای را ایجاد می کند. منظور ما ویکی پدیا است. وقتی شما یک کلمه را در ویکی پدیا جستجو می کنید مقالات جالب و کاملی که توسط چندین نویسنده ایجاد شده است را به شما نشان می دهد.

در این میان جعبه ای وجود دارد که در بالای ان «محتویات» یا «contents» نوشته شده است که به شما عناوین و کلمات مشابه را به نمایش می گذارد.

همچنین یاداشت ها و ستون های کناری نیز در این میان وجود دارد.

و لینک های داخلی:بعد از آن جستار های وابسته:و در نهایت جعبه ی ناوبری:

با استفاده از این موارد به سادگی می توانید کلمه کلیدی هایی را برای محتوای خود پیدا کنید. همچنین می توانید کلمات کلیدای را که پوشش نداده اید را پیدا کنید و برای آن ها محتوای مناسبی ایجاد کنید.

۱۵. از لیست «بهترین ها» برای پیدا کردن فرصت های لینک سازی استفاده کنید

یکی از نکته های جذاب که در سئو وجود دارد این بخش است.

بر خلاف سایت های خارجی، متاسفانه در سایت ها فارسی بسیار کم می توان سایت هایی را پیدا کرد که به معرفی دیگر سایت ها پرداخته باشد.

نحوه کار این سایت ها به این صورت است که نویسنده آن ها سعی می کند در قالب پست که محتوای اصلی  ان سایت است به معرفی سایت هایی بپردازد که در زمینه ی خود بهترین هستند.

این سایت ها را می توان به این صورت پیدا کرد:

“[کلمه کلیدی] blogs to follow”
“best [کلمه کلیدی] posts 2019”
“top [کلمه کلیدی] blogs to follow” + “2019”
برای مثال ما می خواهیم بهترین سایت ها را در زمینه ی فیتنس پیدا کنیم:

سپس ما به سایتی بر خورد می کنیم که چندین سایت(در نمونه پایین ۱۰ وبلاگ) نمونه را در زمینه وبلاگ به ما معرفی می کند.

حال این سایت ها به چه درد ما می خوردند؟

در صورتی که نمونه های مشابه به زبان فارسی وجود داشته باشند، شما می توانید از آن ها در خواست کنید زمان بعدی که پستی را در این زمینه منتشر می کند، اسم سایت شما را هم بیاورند.

روش دیگری که می توانید از این نوع سایت ها استفاده کنید به این صورت است که شما به دنبال محتوای جدید برای سایت خود می گردید، برای پیدا کردن ایده ی جدید برای پست های خود می توانید وارد سایت های معرفی شده بشوید و از محتوای آن برای ایجاد پست جدیدی کمک بگیرید.

۱۶. محتوا را با حداقل ۱۸۰۰ کلمه انتشار بدهید

همه ی ما میدانیم محتوای صفحه ای که ۳۰۰ کلمه است هیچ گونه شانسی برای رنک گیری در برابر سایتی با ۱۸۰۰ کلمه ندارد.

در واقع طبق بررسی هایی که بر روی ۱ میلیون نتیجه جستجوی گوگل نشان می داد که میانگین تعداد کلماتی که در صفحه ی اول جستجوی گوگل وجود دارد، به صورت میانگین دارای ۱۸۰۰ کلمه هستند.

شاید بگوید که محتوای طولانی برای سایت های موبایل مناسب نیستند، اما بر اساس داده ها ثابت شده است در صورتی که سایت شما UI مناسبی داشته باشد، نمایش داده های طولانی هیچ مشکلی برای کاربران ایجاد نمی کنند.

چرا گوگل به صفحه هایی که محتوای طولانی دارند بهتر رنک می دهد؟ دلیل این موضوع این است سایتی که محتوای طولانی تری را ایجاد کرده باشد، گوگل می گوید که این صفحه اطلاعات عمیق تر و کامل تری را نسبت به سایت هایی دیگر دارد.

دکتر جوناه برگر از دانشگاه پنسیلوانیا می گوید محتوای طولانی بیشتر می توانند احساسات کاربران را برانگیخته کنند و این کار باعث افزایش ۳۰٪ به اشتراک گذاری این محتوا می شود.

مشخص است که ما نمی توانیم در یک مقاله ی ۳۵۰ کلمه ای احساسات کاربران را برانگیخته کنیم.

۱۷. قانون اولویت لینک اول را به یاد داشته باشید

در سایت های زیادی این اشتباه وجود دارد و ممکن است شما هم آن را مشاهده کرده باشید.

به عنوان مثال فرض کنیم شما دو لینک را در صفحه ی سایت خود دارید. هر دوی این لینک ها به یک صفحه اشاره می کنند.

به نظر شما گوگل به کدام متن لنگر توجه می کند؟ متن لنگر اول؟ متن لنگر دوم؟ یا هر دو؟

بر اساس قانون اولویت لینک اول، گوگل تنها به متن لنگر اول توجه می کند.

شاید بگوید این چه اهمیتی دارد؟

شاید شما یک نوار نوابری مانند نوار زیر در سایت خود دارید:

به دلیل اینکه شما این نوار را در بالای صفحه ی خود دارید، گوگل از اول این لینک ها را می بیند.

در سناریوای این داستان پیچیده می شود که شما در نوار ناوبری خود یک لینک به نام Recipe Index دارید و در پایین می خواهید متن لنگری را برای دستوراعمل های غدا سالم به نام healthy recipes ایجاد کنید.

>متاسفانه متن لنگر مربوط به healthy recipes توسط گوگل نادیده گرفته می شود.

گوگل تنها به متن لنگر لینکی که اولین بار دیده است توجه می کند و متن های لنگری که بعد از متن لنگر اول می آیند را نادیده می گیرد.

پس دقت کنید که متن های لنگری را که در قسمت ناوبری سایت استفاده می کنید، کلمات کلیدی غنی باشند. چون همانگونه که گفتیم گوگل به متن های لنگری که بعدا برای این لینک ایجاد می شوند توجهی نمی کند.

18. کلمات کلیدی خود را ایجاد کنید

این بهترین توصیه ای است که شما می توانید در این زمینه بشنوید.

رنک اول را برای کلمه کلیدی کسب کنید که خود شما آن ایجاد کرده اید!

موضوعی که ما در این باره حرف می زنیم این است که شما باید برای بار اول چیزی را ایجاد کنید - مانند یک برند، محصول یا یک سیستم - شما تنها کسی هستید که می توانید برای این شرایط بهینه سازی انجام دهید.

بعد از این که این کار را انجام دادید در صورتی که ساخته شما مشهور شود می بینید که شما برای یک کلمه ی کلیدی که خودتان آن را ایجاد کرده اید و حجم جستجوی بالایی دارد،‌لینک اول را کسب کرده اید!

برای مثال سایت بکلینکو یک استراتژی سئو برای لینک سازی ایجاد کرد و آن را تکنیک آسمان خراش «The Skyscraper Technique» نامید.

الان هر روزه ترافیک مناسبی برای این کلمه کلیدی که خودش ایجاد کرده است کسب می کند.

شما هم می توانید این کار را انجام بدهید. به این صورت که زمان بعدی که می خواهید یک تکنیک، یک روش یا یک سیستم را در هر زمینه ای ایجاد کرده اید و می خواهید آن را با افراد دیگر در میان بگذارید، یک نام مناسب برای آن ها انتخاب کنید.

۱۹. کلمه کلیدی های کشف نشده را با این ابزار «زیرزمینی» سئو کشف کنید

اگر شما از ابزار های کشف کلمه کلیدی استفاده کنید بیشتر ابزار هایی را پیدا خواهید کرد که شما یک کلمه کلیدی را به آن ها می دهید که و آن ها کلمه کلیدی هایی را که رقیب های شما استفاده کرده اند را به شما معرفی می کنند.

به این صورت شما باید همیشه در حال رقالت باشید که بتوانید برای سایت خود رنکی کسب کنید.

اما یک سایت کمتر شناخته شده به نام SeedKeywords.com وجود دارد که نحوه کار آن ها بسیار جالب است.

شما برای کلمه کلیدی که به دنبال آن هستید سناریو کوچکی را مطرح می کنید.

(منظور از سناریو در اینجا متنی است که شما ایجاد می کنید برای اینکه بفهمید به چه صورت یک نفر برای کسب و کار انلاین شما جستجو و آن را پیدا می کند)

برای این کار بر روی ایجاد سناریو کلیک کنید و شما یک لینک مخصوص به خود دریافت می کنید.

شما می توانید این لینک را در شبکه های اجتماعی و بین دوستان و آشنایان خود پخش کنید و ببینید که هر کدام چه جوابی به سوال شما می دهند.

در اخر شما یک جعبه از کلمات کلیدی دریافت می کنید که می توانید آن ها را در Google Keyword Planner وارد کنید. و از ان برای ایجاد محتوای جدید استفاده کنید

۲۰. از فرصت های لینک سازی که در فلیپا وجود دارد استفاده کنید.

شکی در این باره که گوگل هر روزه اهمیت بیشتری به لینک هایی که به سمت سایت شما اشاره می کنند وجود ندارد.

اما شما چگونه می توانید فرصت های لینک سازی که به کسب و کار شما می خورند را پیدا کنید؟ جواب با سایت flippa.com.

فلیپا مانند ای‌بی برای وبسایت ها است.

و این یکی از بهترین مکان های وب برای پیدا کردن فرصت های لینک سازی بدون استفاده است.

چرا؟

چون افرادی که سایت خود را در فلیپا می فروشند، هر جزئیاتی را که می دانند را در مورد نحوه ساخت سایت خود ارائه می دهند. به این معنی که آنها اغلب کلمات کلیدی، استراتژی بازاریابی محتوا (و البته) منبع لینک های خود را به شما نشان می دهند.

به وبسایت flippa بروید و بر روی All کلیک کنید:

سپس کلمه کلیدی را انتخاب کنید که با سایت شما هم خوانی دارد. برای مثال ما در این مورد سفر یا Travel را انتخب کردیم.

همچنین لازم است که تعداد کاربر ماهانه را بر روی حداقل ۵۰۰ کاربر تنظیم کنید.

نمونه مورد نظر را پیدا کنید. بنظر ما این نمونه مناسب بود:

صاحب این سایت در واقع لیستی از مکان هایی را که در آن لینک های سر مقاله به دست می آورد، ارائه می دهد:

در این مورد ما شخص فروشنده سایت حتی نحوه بدست آوردن لینک را نیز توضیح داده است.

حالا شما هم می توانید با توجه به روش هایی که شخص توضیح داده است استفاده کنید و برای سایت خود رنک مناسبی کسب کنید.

۲۱. برای رسیدن به ترافیک بیشتر از کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید

کنسول جستجوی گوگل(Google Search Console) یکی از بهترین ابزارهای SEO در بازار است.

بر خلاف بیشتر نرم افزار های سئو که در بازار وجود دارد،‌ داده های کنسول جستجوی گوگل مستقیما ازخود گوگل می اید.

البته لازم است که بگویم داده های بسیاری در این نرم افزار وجود دارد که بنظر نمی رسد به همه احتیاج داشته باشید.

در ابتدا لاگین کنید و بر روی Performance در نوار کناری کلیک کنید:

بعد از آن به دنبال کلمات کلیدی (که در کنسول جستجوی گوگل به آن queries گفته می شود) باشید که در حال حاضر برای آن رنک گرفته اید. به عبارت دیگر کلمات کلیدی که بیشترین تاثیر(impressions) را به شما می دهد:

سپس، ببینید که چه تعداد کلیک هایی که برای بعضی از بیشترین تاثیر گذاری ها گرفته اید. اگر برای هر یک از این عبارات بیشترین impressions را دریافت کرده آید ولی تعداد کلیک های آن مناسب نیست، به این معنی است که شما پتانسیل زیادی برای کسب ترافیک این عبارت دارید.

تنها کاری که باید بکنید این است که رنک خود را برای این کلمه کلیدی افزایش بدهید.

برای مثال شما برای کلمه کلیدی میزان زیادی impressions دریافت کرده اید، اما تعداد کلیک های آن کم است.

پس چکار می توانید بکنید که سایت شما برای این کلمه ی کلیدی رنک بالاتری را دریافت بکند؟ در پایین چند نکته را برای شما نوشته ایم:

نرخ کلیک ورودی(Click-Through-Rate) خود را افزایش دهید. معمولا دلیلی که جستجو کننده های گوگل زیاد بر روی این نتیجه کلیک نمی کنند این است که جایگاه خوبی در بین نتایج پرس و جو ندارد. پس باید رنک آن را افزایش بدهید.
محتوای بیشتر به آن اضافه کنید. همان گونه که قبلا نیز گفتیم محتوای بیشتر با رنک گیری بهتر در گوگل برابر است.
محتوای بصری و چند رسانه ای به آن اضافه کنید. سعی کنید محتوای چند رسانه ای مانند تصاویر و ویدیو را به آن صفحه اضافه کنید. محتوایی که حاوی چند رسانه ای باشند بهتر از محتوای رنک می گیرند که صرفا متن خالی هستند.
برای آن لینک بگیرید. شکی نیست که بک لینک(چه داخلی چه خارجی) هنوز تاثیر بسیار بالایی در رنک گیری محتوا دارند.
خوب بالاخره تکنیک های ما در اینجا به پایان رسید، اما به عنوان جایزه چند نکته در مورد سئو را برای شما در پایین برای شما بازگو می کنیم:

۱. شما می توانید از پست مهمان در سایت خود میزبانی کنید.

شاید خیلی ها تصور کنند که اجازه دادن به پست مهمان مدت ها است که از بین رفته است. اما هیچ چیزی واقعا از بین نمی رود!

اما چند نکته را در ذهن داشته باشید. اولا اینکه محتوا را قبل از انتشار بررسی کنید که کپی یا حاوی محتوای نامناسب نباشد. دوما اجازه ندهید که کاربر برای لینک گیری اقدام به ایجاد محتوا در سایت شما بکند. و سوما به هر محتوایی اجازه انتشار ندهید تنها به محتوای اجازه انتشار بدهید که ارزش خواندن داشته باشد.

خوب شاید بپرسید مزایای این کار چیست؟

این کار بدون صرف هزینه و زمان زیاد از شما برای سایت شما محتوایی ایجاد می کند که در اینده نرخ کلیک سایت شما را افزایش می دهد.

همچنین این نوسینده در آینده در جا هایی ذکر می کند که برای سایت شما اقدام به ایجاد محتوا کرده است و شاید هم به سایت شما لینک هم بدهد و این یعنی افزایش بک لینک و همچنین افزایش بازدید کننده.

۲. نکاتی برای سئوی صفحه On-Page SEO

خوب همه ی ما می دانیم که سئو چیست. اما برای کسانی که نمی دانند بطور خلاصه توضیح می دهیم.

سئو SEO مخفف کلمات Search engine optimization است که معنای آن بهینه سازی موتور جستجو است، راه ی برای دریافت ترافیک بیشتر از موتور های جستجو.

نکات بسیار زیادی در باره سئو وجود دارد که شامل SEO فنی ، نقشه های سایت XML ، نمایه سازی یا ایندکسینگ، backlinks و موارد دیگر می باشد.

که هدف کلی آن ها دریافت رنک بیشتر است که گوگل ترافیک بیشتری را به سوی سایت شما سرازیر کند.

خوب حالا چند نکته راجب به سئوی صفحه که قبل از انتشار محتوا باید به آن توجه کنید را برای شما بازگو می کنیم. این نکات از بالا به پایین مانند یک صفحه ایجاد محتوا در ورد پرس و CMS های دیگر می باشد.

تگ عنوان را با کلمه کلیدی خود شروع کنید - تگ عنوان شما مهم ترین فاکتور رنک گیری برای سئوی صفحه شما است.
از پیوند یکتا(URL) سئو شده استفاده کنید - بهتر است URL شما تا جایی که امکان دارد کوتاه از درج کلمات اضافی خوداری کنید و بهتر است حاوی کلمه کلیدی نیز باشد و همچنین بیشتر از ۳ مرحله یا قدم از صفحه اصلی شما دور نباشد.
به عنوان خود اصلاح کننده هایی اضافه کنید - شما می توانید برای رنک گیری بهتر همچنین هدف قرار دادن کلمه کلیدی جدید از عناونی مانند بررسی،‌ راهنمایی، بهترین، سال، تعداد مرحله استفاه کنید.
تصویر مناسبی برای ابتدای محتوای خود در نظر بگیرید - تصاویر مناسب می توانند کاربر را به خواند ادامه محتوا بیشتر مشتاق می کنند.
از زیر تگ ها یا تیتر ها استفاده کنید - از تگ های H1، H2، H3 الی H6 در محوای خود استفاده کنید. البته لازم به ذکر است که نیازی نیست از همه آن ها استفاده کنیدو نحوه استفاده از آن باید این گونه باشد که محتوای تگ H3 زیر محتوای تگ H2 باشند. همچنین مهم نیست که حتما از تگ H1 شروع کنید می توانید اولین تگ شما H4 باشد.
در ۱۰۰ کلمه ی ابتدایی از کلمه کلیدی مربوط به صفحه استفاده کنید - ۱۰۰ کلمه ابتدایی شما باید حاوی کلمه کلیدی صفحه شما باشد.
طراحی صفحه شما حتما باید رسپانسیو یا واکنش گرا باشد - گوگل از سال ۲۰۱۵ به بعد کم کم شروع به حذف سایت هایی شد که طراحی ریسپانسیو ندارند.
بهتر است به صفحه های دیگر لینک بدهید - نتیجه یک تحقیق گفته است که محتوایی که با صفحه های دیگر (خارجی و داخلی) بهتر رنک دریافت می کنند.
لینک دهی داخلی - بهتر است در هر محتوا به ۱ الی ۳ پست داخلی سایت لینک بدهید. توجه کنید که بیش از اندازه از لینک دهی داخلی استفاده نکنید.
سرعت بارگذاری سایت خود را افزایش بدهید - گوگل به سرعت بارگذاری سایت شما به عنوان یک فاکتور رنک دهید نگاه می کند. طبق یک تحقیق گفته شده است که بیشتر کاربران از سایتی که زمان بارگذاری آن بیشتر از ۴ ثانیه است، صرف نظر می کنند.
از شباهت کلمات با شباهت معنایی استفاده کنید - کلمات کلیدی LSI به کلماتی کلید گفته می شود که هم معنی کلمه کلیدی اصلی شما است و بهتر است از آن ها در محتوای خود اضافه کنید. گوگل سال ۲۰۱۶ از یادگیری ماشین برای بهبود فهم ارتباط معنایی کلمات استفاده می کند.
بهینه سازی تصاویر - تصاویری را که برای محتوای خود بارگذاری می کنید را از لحاظ حجم و اندازه بیهنه سازی کنید. همچنین حتما از نام مناسب و متن جایگزین (alt text) مناسب و توصیفی برای تصاویر استفاده کنید.
از دکمه های به اشتراک گذاری استفاده کنید - برای صفحه های خود از دکمه های به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی استفاده کنید، در صورتی که کاربران تمایل به اشتراک گذاری دارند به سادگی بتوانند آن را در فضای دلخواه خود به اشتراک بگذارند.
نرخ پرش خود را بهینه کنید - شما ۳ الی ۴ ثانیه فرصت دارید که کاربر را قانع کنید که صفحه شما صفحه مناسبی برای محتوای دلخواه آن کاربر است. در صورتی که شما نتوانید کاربر را قانع کنید که در سایت شما بماند، کاربر اقدام به فشردن دکمه ی بازگشت می کند و وارد صفحه ای دیگری از نتایج موجود در SERP می کند که این کار به معنی افزایش رنک صفحه رقیب شما و کاهش رنک صفحه شما می باشد.

جمع بندی

اغلب تکنیک های سئو، تکنیک های تجربی هستند.

گوگل هیچ گاه نمی گوید که ما به این صورت به صفحه شما رنک می دهیم، پس این دستورالعمل را اجرا کنید(در گذشته چندین بار بعضی از روش های رنک دهی خود را اعلام کرده بود که نتیجه ی خوبی به دنبال نداشت).

تنها نکاتی که گوگل در باره ی سئو گفته این است که سعی کنید بهترین محتوا و تجربه کاربری که می توانید را برای کاربر ایجاد کنید. همچنین در ادامه گفته است که در صورتی که یکی از کارمندان گوگل از شما خواست که کارهایی را که در سایت خود انجام داده آید را توضیح دهید دست و پای خود را گم نکنید(یعنی از تکنیک های کلاه سیاه استفاده نکنید).

نظر شما در این باره چیست؟ آیا تا به حال از روش های ذکر شده برای بالا بردن سئوی سایت خود استفاده کرده اید؟ در صورت استفاده چه نتیجه ای برای سایت و رنک صفحه ی شما داشته است؟


برای مشاوره در خصوص چگونگی اجرای دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی اینترنتی با مشاوران ما تماس بگیرید.اگر هنوز از این بستر برای کسب و کارتان استفاده نکرده اید از همین الان شروع کنید. (برای ارتباط با شماره های اعلام شده تماس بگیرید)منبع : www.seokar.com


www.karfarmanews.irکارفرمانیوزپایگاه اطلاع رسانی کارفرمایان

نظرات  (۱)

سلام و تشکر از مطلب مفیدتون

پاسخ:
درود و سپاس

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی